Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme

Kış aylarından ısıtma ihtiyacımızı karşılayan kombi petekler zamanla kullanım birlikte ısıtmama sorunları çıkara bilmektedir. Yaptığımız Kombi Petek temizleme işlemi ile bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Kombi Petek Temizleme Servisi olarak, Ankara’da petek temizleme işlemini en iyi yapan servislerinden bir tanesiyiz. Bu sebepten dolayı da yaptığımız Kombi petek temizliğine işlemine servis olarak 1 yıl garanti vermekteyiz.

Servisimiz Ankara’nın tüm ilçe ve mahallelerine haftanın 7/24 alanın profesyonel ve eğitimli elemanlarımızla hizmet götürmekteyiz.

Kombi Petek Temizliği

Ev ya da iş yerinde kullandığımız kombi petekler eski veya yeni olsun zamanla verimlilik olarak düşmektedir. Kombi petek temizliği bunun başlıca sebebi olan peteklerde oluşan kirlilik olarak ta tabir edilen, çamurlaşmayı, balçıklaşmayı ve tortulaşmayı ortadan kaldırır. Genel olarak peteklerde çıkan sorunlar

• Petekler hiç ısıtmıyor
• Peteklerin üstü ısınıyor altı soğuk
• Peteklerin yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor
• Petek hiç ısıtmıyor
• Son petekler hiç ısınmıyor
• Sadece kombiye yakın petekler ısınıyor
• Dereceyi yükseltmemize rağmen petekler ısıtmıyor
• Geçen sene aynı derece ısıtan petekler şimdi çok daha az ısıtıyor

Bu ve bunun gibi sorunlarınızın en büyük sebeplerinden bir tanesi peteklerdeki kirlilikten kaynaklanmaktadır.

Yapılacak olan profesyonel bir petek temizliği tüm bu sorunlarınızın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Yapılan Kombi petek temizleme yakıt olarak %30 varan tasarruf sağlamınıza yardımcı olur. Kombinizin daha uzun süre arızalanmadan daha iyi performansla çalışmasına, daha düşük doğalgaz faturası ödeminize yardımcı olmaktadır.

Kombi Petek Temizleme nasıl Yapılır ? Ücreti ? Fiyatları ?
Kombi Petek Temizleme Servisi

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Kombi bakımı ve petek temizliğini konusunda Kombi bakımını farklı, Kombi petek temizliğini farklı ele almak gerekir.

Kombi Bakımı her sene periyodik olarak yapılması gerekir. Peteklerin temizliğini de ısıtmayla alakalı yukarıda saydığımız problemlerden biri veya birkaçı yaşarsanız tavsiye etmekteyiz.

Kombi Bakımı ile bilgileri ilgili yazımızdan, Petek Temizlemeyle alakalı olarak tüm bilmek istediklerinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kombi ve Petek Bakımı

Birçok insan kombi peteklerin bakımını evde bulunan tüm petekleri tek tek sökerek banyoda veya dışarda tazyikli su ile temizlemektedir. Kombi Petek Bakımında bu durumu kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Bu durumun oluşturduğu bazı problemleri sizin sıraladık.

• Kombi Petek temizleme ilacı kullanılmadan yapılan temizlik tam anlamıyla bir temizlik olmamakta petekler yeterince temizlenmemektedir.
• Kombi Petek bağlantıları zamanla su kaçırma yapabilmekte ve parkelere zarar verebilmektedir.
• Kombi Petekleri asma bağlantıları yerinden çıkma, peteklerin düşmesine ve tesisat borularına zarar verebilmektedir.

Servis olarak petekleri sökmeden temizleme işlemini banyodan, kombinin altından veya tahliye vanasının bulunduğu peteğin birinden yapmaktayız.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kombi Petek temizleme işlemi basit gibi görünse de uzmanlık gerektiren, profesyonel insanlar tarafından yapılması gerektiren bir işlemdir. Yapacağınız yanlış bir Kombi petek temizliği kombinize de zarar verebilmektedir. Bu durumda sizi ciddi anlamda masrafa sokan bilir.

Yapılacak öncelikli işlem kombi petek temizlemede doğru ekipmanlarla yapılmalıdır. Kombi Peteklerin suyunu boşaltmak petek temizliği değildir. Petek Makinesi ile tek tek aç kapa yöntemiyle doğru basınçla yapılmalı ve uygun dozda ilaç kullanımladır.

Öncelikli olarak kombinizi çalıştırarak sorunun tam olarak peteklerden mi yoksa kombiden mi kaynaklı olduğunu belirliyoruz. Genel olarak müşteriler ısıtma sorununu olduğu durumda petekten kaynaklı olduğu düşünmekte…

Kombiden kaynaklı bir ısıtma sorunda kombi petekleri ne kadar temizlenirse temizlensin ısıtma sorununuz devam edecektir. Ayrıca kombi tesisatının yanlış çekilmesi de ısıtma sorununa neden olur.

Kombi petek temizliği işlemine başlamadan önce makine için yer tespiti yapılır. Bu genellikle banyo veya mutfaktır. Burada ki sökülen peteğe makine bağlanır. İlaçla birlikte petekleriniz aç kapa yöntemiyle tek tek temizlenir. Bazı Müşterilerimiz peteklerin tek tek sökülerek temizleneceği düşünse de petek temizliği tek petekten yapılmaktadır. Bu işlem koruyucu sıvının çıkmasına neden olduğundan dolayı tavsiye etmiyoruz.

Tek Noktadan Kombi Petek Temizleme

Peteklerinizi, banyo veya kombinin alt bağlantılarından veya peteklerinin içinde ki suyun tahliyesi için konan vananın olduğu petekten yapmaktayız. Yaptığımız kombi petek temizliği hiçbir şekilde kombiye zarar vermeden yapılmaktadır.

Tahliye Vanasından Petek Temizleme

Peteklerin içinde suyun tahliyesi için konan vanalardan suyu boşaltmak hiçbir şekilde peteklerde oluşan kirliliği tam anlamıyla çıkarmamaktadır. Petekler tahliye vanası açsanız bile içindeki suyu bırakmazlar. Vanayı açtığınız takdir de sadece borularda ki basınçlı su çıkmaktadır. Kombi ye su basarak petek temizleme olmamaktadır. Basılan bu su kombiden borularlar yardımıyla direk tahliye vanasından çıkar.

Servis olarak tahliye vanasını, Petek temizleme makinesi bağlamak için ve peteklerde ki basınçlı suyun çıkarılması için kullanmaktayız. Tahliye vanası peteklerin içindeki basınçlı suyun evi kirletmesi için kullandığımız bir araçtır.

Makine ile Kombi Petek Temizleme

Petek temizliğini suyu doldur boşalt şeklinde değil profesyonel olarak petek temizleme işlemi için üretilen özel makineler ile yapmaktayız. Makine ile petek temizleme hizmetini evin en uygun peteğine bağlayarak. Peteklerinizi aç kapa yöntemiyle tek tek yapmaktayız.

Havlupandan Petek Temizleme

Petek temizliğini, eğer uygunsa petek temizleme makinesinin en kolay bağlanan petek olmasından dolayı ve bulunduğu yer itibariyle en fazla tercih ettiğimiz petektir. Havlupandan petek temizleme hizmeti bittikten sonra ortamın temizlenmesi kolay olması açısından en çok tercih ettiğimiz petektir.

İlaçlı Petek Temizleme

İnsanların kafasını en çok karıştıran sorulardan bir tanesi ilaçlı ya da ilaçsız petek temizleme. Bu konuyu servis olarak açıklamak gerekirse ilaçsız petek temizleme işlemi suyu doldur boşaltmaktan farksızdır. Peteklerin içinde oluşan kireç ilaç olmadan çıkmamaktadır. Buna çaydanlık örneğini de verebiliriz.

Peteklerde ki kullanılan ilacın özelliği, yapısı kullanım şekli çok fazla dikkat gerektiren bir husustur. İşinin ehli olmayan insanlar tarafından yapılan petek temizleme işlemi daha sonra karşılaşacağınız, peteklerin delinmesi, bağlantı noktalarından su akıtması gibi sorunlara neden olmaktadır.
Profesyonelce yaptığımız ilaçlı petek temizliği hiçbir şekilde kombinize zarar vermez, peteklerde delinme yapmaz ve petek bağlantılarından kaçırma yapmaz.

Servis olarak bu noktada kendimize ve işe güvenimiz tamdır. Bu yüzden Yaptığımız ilaçlı petek temizleme işlemine 1 yıl Garanti vermekteyiz.

Döküm Kombi Petek Temizleme

Petekleriniz türü döküm petek veya panel petek fark etmez, Döküm petek temizleme işlemini diğer peteklere uyguladığımız işlemlerin aynısı yapmaktayız.

Kombi Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizliğiyle alaka olarak fiyat, kombi petek temizleme ücreti, kaç para gibi sorularınız sıralamak gerekirse;

Makineli ve ilaçlı Kombi petek temizleme fiyatı standart 3+1 evler için 150 TL yapmaktayız.

Tüm petekle alakalı soru ve sorunlarınızdan servisimize 7/24 yorum yazarak ve 0312 666 05 10 – 0553 666 07 27 Telefonlarımızdan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara