Ankara / Türkiye
0312 666 05 10 - 0553 166 07 27

Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer Petek Temizleme

Kış aylarından ısıtma ihtiyacımızı karşılayan kalorifer petekler zamanla kullanım birlikte ısıtmama sorunları çıkara bilmektedir. Yaptığımız Kalorifer Petek temizleme işlemi ile bu sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Kalorifer Petek Temizleme Servisi olarak, Ankara’da petek temizleme işlemini en iyi yapan servislerinden bir tanesiyiz. Bu sebepten dolayı da yaptığımız Kalorifer petek temizleme işlemine servis olarak 1 yıl garanti vermekteyiz.

Servisimiz Ankara’nın tüm ilçe ve mahallelerine haftanın 7/24 alanın profesyonel ve eğitimli elemanlarımızla hizmet götürmekteyiz.

Kalorifer Petek Temizliği

Ev ya da iş yerinde kullandığımız kalorifer petekler eski veya yeni olsun zamanla kullanımla birlikte verimlilik olarak düşmektedir. Kombi petek temizliği bunun başlıca sebebi peteklerde oluşan kirlilik olarak da tabir edilen, çamurlaşmayı, balçıklaşmayı ve tortulaşmayı ortadan kaldırır. Genel olarak peteklerde çıkan sorunlar

• Kalorifer Petekleri hiç ısıtmıyor
• Peteklerin üstü ısınıyor altı soğuk
• Peteklerin yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor
• Petek hiç ısıtmıyor
• Son petekler hiç ısınmıyor
• Sadece kombiye yakın petekler ısınıyor
• Dereceyi yükseltmemize rağmen petekler ısıtmıyor
• Geçen sene aynı derece ısıtan petekler şimdi çok daha az ısıtıyor

Bu ve bunun gibi sorunlarınızın en büyük sebeplerinden bir tanesi peteklerdeki kirlilikten kaynaklanmaktadır.

Yapılacak olan profesyonel bir kalorifer petek temizliği tüm bu sorunlarınızın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Yapılan kalorifer petek temizleme yakıt olarak %30 varan tasarruf sağlamınıza yardımcı olur. Kombinizin daha uzun süre arızalanmadan daha iyi performansla çalışmasına, daha düşük doğalgaz faturası ödeminize yardımcı olmaktadır.

Kalorifer Petek Temizleme, Bakımı , Ücreti Fiyatları, Nasıl Yapılır
Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer Petek Bakımı

Birçok insan kombi peteklerin bakımını evde bulunan tüm petekleri tek tek sökerek banyoda veya dışarda tazyikli su ile temizlemektedir. Kalorifer Petek Bakımında bu durumu kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Bu durumun oluşturduğu bazı problemleri sizin sıraladık.

• Kalorifer Petek temizleme ilacı kullanılmadan yapılan temizlik tam anlamıyla bir temizlik olmamakta petekler yeterince temizlenmemektedir.
• Kalorifer Petek bağlantıları zamanla su kaçırma yapabilmekte ve parkelere zarar verebilmektedir.
• Kalorifer Petekleri asma bağlantıları yerinden çıkma, peteklerin düşmesine ve tesisat borularına zarar verebilmektedir.

Servis olarak petekleri sökmeden temizleme işlemini banyodan, kombinin altından veya tahliye vanasının bulunduğu peteğin birinden yapmaktayız.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer Petek temizleme işlemi basit gibi görünse de uzmanlık gerektiren, profesyonel insanlar tarafından yapılması gerektiren bir işlemdir. Yapacağınız yanlış bir kalorifer petek temizliği kombinize de zarar verebilmektedir. Bu durumda sizi ciddi anlamda masrafa sokan bilir.

Yapılacak öncelikli işlem kombi petek temizlemede doğru ekipmanlarla yapılmalıdır. Kalorifer Peteklerin suyunu boşaltmak petek temizliği değildir. Petek Makinesi ile tek tek aç kapa yöntemiyle doğru basınçla yapılmalı ve uygun dozda ilaç kullanımladır.

Öncelikli olarak kombinizi çalıştırarak sorunun tam olarak peteklerden mi yoksa kombiden mi kaynaklı olduğunu belirliyoruz. Genel olarak müşteriler ısıtma sorununu olduğu durumda petekten kaynaklı olduğu düşünmekte…

Kombiden kaynaklı bir ısıtma sorunda kombi petekleri ne kadar temizlenirse temizlensin ısıtma sorununuz devam edecektir. Ayrıca kombi tesisatının yanlış çekilmesi de ısıtma sorununa neden olur.

Kalorifer petek temizliği işlemine başlamadan önce makine için yer tespiti yapılır. Bu genellikle banyo veya mutfaktır. Burada ki sökülen peteğe makine bağlanır. İlaçla birlikte petekleriniz aç kapa yöntemiyle tek tek temizlenir. Bazı Müşterilerimiz peteklerin tek tek sökülerek temizleneceği düşünse de petek temizliği tek petekten yapılmaktadır. Bu işlem koruyucu sıvının çıkmasına neden olduğundan dolayı tavsiye etmiyoruz.

Tek Noktadan Kombi Petek Temizleme

Peteklerinizi, banyo veya kombinin alt bağlantılarından veya peteklerinin içinde ki suyun tahliyesi için konan vananın olduğu petekten yapmaktayız. Yaptığımız kombi petek temizliği hiçbir şekilde kombiye zarar vermeden yapılmaktadır.

Tahliye Vanasından Kombi Petek Temizleme

Peteklerin içinde suyun tahliyesi için konan vanalardan suyu boşaltmak hiçbir şekilde peteklerde oluşan kirliliği tam anlamıyla çıkarmamaktadır. Petekler tahliye vanası açsanız bile içindeki suyu bırakmazlar. Vanayı açtığınız takdir de sadece borularda ki basınçlı su çıkmaktadır. Kombi ye su basarak petek temizleme olmamaktadır. Basılan bu su kombiden borularlar yardımıyla direk tahliye vanasından çıkar.

Servis olarak tahliye vanasını, Petek temizleme makinesi bağlamak için ve peteklerde ki basınçlı suyun çıkarılması için kullanmaktayız. Tahliye vanası peteklerin içindeki basınçlı suyun evi kirletmesi için kullandığımız bir araçtır.

Makine ile Kalorifer Petek Temizleme

Petek temizliğini suyu doldur boşalt şeklinde değil profesyonel olarak petek temizleme işlemi için üretilen özel makineler ile yapmaktayız. Makine ile petek temizleme hizmetini evin en uygun peteğine bağlayarak. Peteklerinizi aç kapa yöntemiyle tek tek yapmaktayız.

Havlupandan Kalorifer Petek Temizleme

Petek temizliğini, eğer uygunsa petek temizleme makinesinin en kolay bağlanan petek olmasından dolayı ve bulunduğu yer itibariyle en fazla tercih ettiğimiz petektir. Havlupandan petek temizleme hizmeti bittikten sonra ortamın temizlenmesi kolay olması açısından en çok tercih ettiğimiz petektir.

İlaçlı Kalorifer Petek Temizleme

İnsanların kafasını en çok karıştıran sorulardan bir tanesi ilaçlı ya da ilaçsız petek temizleme. Bu konuyu servis olarak açıklamak gerekirse ilaçsız petek temizleme işlemi suyu doldur boşaltmaktan farksızdır. Peteklerin içinde oluşan kireç ilaç olmadan çıkmamaktadır. Buna çaydanlık örneğini de verebiliriz.

Peteklerde ki kullanılan ilacın özelliği, yapısı kullanım şekli çok fazla dikkat gerektiren bir husustur. İşinin ehli olmayan insanlar tarafından yapılan petek temizleme işlemi daha sonra karşılaşacağınız, peteklerin delinmesi, bağlantı noktalarından su akıtması gibi sorunlara neden olmaktadır.
Profesyonelce yaptığımız ilaçlı petek temizliği hiçbir şekilde kombinize zarar vermez, peteklerde delinme yapmaz ve petek bağlantılarından kaçırma yapmaz.

Servis olarak bu noktada kendimize ve işe güvenimiz tamdır. Bu yüzden Yaptığımız ilaçlı petek temizleme işlemine 1 yıl Garanti vermekteyiz.

Döküm Kalorifer Petek Temizleme

Petekleriniz türü döküm petek veya panel petek fark etmez, Döküm petek temizleme işlemini diğer peteklere uyguladığımız işlemlerin aynısı yapmaktayız.

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizliğiyle alaka olarak fiyat, kombi petek temizleme ücreti, kaç para gibi sorularınız sıralamak gerekirse;

Makineli ve ilaçlı Kalorifer petek temizleme fiyatı standart 3+1 evler için 150 TL yapmaktayız.

Tüm petekle alakalı soru ve sorunlarınızdan servisimize 7/24 yorum yazarak ve 0312 666 05 10 – 0553 666 07 27 Telefonlarımızdan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara